5 zimowych zasad piękna

1. Przed wyjściem na stok wyjmijmy metalowe kolczyki. Zwłaszcza jeśli mamy przekłuty nos lub wargę. Te miejsca są bardzo wyeksponowane na działanie zimna, a mocno wyziębiony metal może spowodować odmrożenie.

2. Jeśli mamy skłonność do pękających naczynek, nie pijmy grzanego wina ani nie siadajmy blisko kaloryfera. W ten sposób można szybko się rozgrzać, ale też nabawić kolejnych pajączków.

3. Zimą warto korzystać z nawilżacza powietrza. Optymalna wilgotność powietrza w mieszkaniu to 40-60%. Tymczasem w ogrzewanych pomieszczeniach jej poziom spada nawet do 10-20%. W takich warunkach woda szybko paruje z skóry.

4. Gdy jest zimno, lekki balsam do ciała wymieńmy na odżywczy, o bogatszej konsystencji, np. z olejami czy mocznikiem. Szczególnie starannie wcieramy go w szorstką skórę na łokciach i kolanach.

5. W czasie zimowych miesięcy warto stosować na noc przyspieszające regenerację skóry kremy z retinolem i kwasami owocowymi. Działają idealnie na niedotlenioną i poszarzałą skórę. Na dzień nakładamy krem nawilżający lub ochronny.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s